SU KAÇAĞI ARAMA NASIL YAPILIR?

Detaylı Bilgi İçin Merkez Mobil Hattımız 0545 498 24 54 Arayınız...

Su Kaçağı Arama Nasıl Yapılır?

 • Ankara'da Su kaçağı tespitini profesyonel olarak uzun süredir yapıyoruz. Su kaçağı tespiti tecrübelerimizin yanında teknolojik su kaçağı detektörü ve su kaçağı tespit cihazları kullanarak kırmadan tespit ediyoruz. Su akıntısı olan yerlerinizi inceleme ve takip yöntemi ile de çözüyoruz. Duvardan su sızıyor ise ana vananızı kapatıp su kaçağının temiz su mu? Yoksa atık sudan mı? Kaynaklandığını öğrenme şansınız var. Bir yerleri kırmadan Noktasal su kaçağı tespiti için su kaçağı detektörü veya su kaçağı tespit cihazı kullanmak gerekmektedir. 
 • Su kaçağı tespitini Ankara’da profesyonel olarak uzun süredir yapıyoruz. Su kaçağı tespiti tecrübelerimizin yanında teknolojik su kaçağı detektörü ve su kaçağı tespit cihazları kullanarak kırmadan tespit ediyoruz.su akıntısı olan yerlerinizi inceleme ve takip yöntemi ile de çözüyoruz. Duvardan su sızıyor ise ana vananızı kapatıp su kaçağının temiz su mu? Yoksa atık sudan mı? Kaynaklandığını öğrenme şansınız var. Noktasal su kaçağı tespiti için su kaçağı detektörü veya su kaçağı tespit cihazı kullanmak gerekmektedir. 
 • Ankara Su kaçakları tamiratlarını Ankara’nın her bölgesinde gerçekleştiriyoruz. Su kaçağı tespit ücreti yapılan işe göre değişiklik göstermektedir. Ankara’daki diğer su kaçağı tespit ve onarımını yapan tesisatçılardan uygun fiyat vermekteyiz.su kaçağı işinde uygun fiyat kaliteli işçilik . ANKARA PROTEK TESİSAT hemen arayın!
 •  

  Duvarlardaki Rutubet Su Kaçağına İşaret midir?

  Duvarlarda ortaya çıkan rutubet, su kaçağına işaret olabilir. Genelde süpürgelik üstlerinden başlayarak, duvarın yarsına kadar çıkan boya kabarmaları, evde bir su kaçağı olduğunun habercisidir. Duvarın içinden geçen borular su sızdırmaya başladığında tamiri kolay olan tekniklerle çözüme kavuşturulabilmektedir. Günümüzde birçok evin banyosunun arkasındaki duvarlarda rutubet oluşmaktadır. Sık karşılaşılan bu durum bazen eski binalarda, bezende sıfır binaların olmaktadır.

  Su Kaçağı Arama

  Gün geçtikçe gelişen teknoloji ile kullanılan cihazlarda gelişmektedir, oldukça faydalı ve etkili kırmadan su kaçağı arama  bulma, hizmetleri sunan ANKARA PROTEK TESİSAT ekiplerimiz sayesinde artık günün her vakti sizlere su tesisatçılığı ile alakalı hizmetleri sunabilmekteyiz.

  Kırmadan Su Kaçağı Arama

  Cihazlarla kırmadan su kaçağı arama ve bulma su kaçağı onarım gibi işlemler profesyonel firmamızla yapılmakta olup kullanmakta olduğumuz teknolojik cihazlar yardımıyla sorunların en derinine inilmektedir.
  Noktasal yani nokta atışı su kaçağı bulma hizmeti veren ANKARA PROTEK TESİSAT ile artık sorunlarınıza yüzde yüz kaliteli ve etkili çözümler sunabilmekteyiz. Ehliyetsiz kişilerce tespit adı altında uygulanan işlemler nokta tespitle alakası olmayan tekniklerdir, maliyeti yükseltmek adına yanlış uygulamalar görülmektedir.

  Cihazlar ile Noktasal Su Kaçağı Arama

  Teknolojinin gelişmesiyle beraber oldukça hızlı ve çok daha profesyonel cihazlar kullanan ANKARA PROTEK TESİSAT ekiplerimiz varken belli belirsiz firmaların kullanmış oldukları tekniklerle kendinizi ve yaşam alanlarınızı riske atmayın. Eskiden bu konuda pek de başarılı işlerin yapılamaması ve buna ek olarak bu konuda işinin ehli firmaların sizlere yakın olmaması ya da günün her saati hizmet alamamanız nedeniyle başınızın sıkıştığı her an firmalardan kesin ve garantili hizmetler alabilmeniz mümkün değildi. Sektörünün oldukça hızlı adımlarla kendini geliştirmesinin en güzel kısmı ise yaşam alanlarınızın zarara ve hasara uğramadan sorununuzun çözülecek olmasıdır.

   

  Su tesisatında kaçak var ise detaylı bir tespit hizmeti sağlayabilmek için kameralı cihazlar kullanılmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazları tesisat giderleriniz de herhangi bir çatlama ve kırılmaları gözlemleyebilmek için kullanılmaktadır. Cihazın ekranın dan rahatlıkla pimaşdaki hatalar gözlenmektedir, sadece su kaçağı tespiti için değil ayrıca tesisat borularındaki çökmeler yada eğrilmeler de görülmekte ve bu gözlemlemeler sonucunda gerekli onarım yapılmaktadır.

  Profesyonel bir hizmet almak için ANKARA PROTEK TESİSAT olarak tüm ilçelere servis sağlayan  firmamızı arayarak sorunlarınızı kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz. Aynı zaman da soru ve sorunlarınız ile ilgili bilgi almak için sitemizin canlı destek bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

   

  Su kaçağı nedir?
  Konutlarda ya da iş yerlerinde iç mekân ve dış mekânlarda bizlere maddi ve manevi zararlar veren her türlü su boru patlaması ve sızdırmasına su kaçağı denir. Maddi zararlardan biri, herhangi bir yerden su çıkmadığı halde gözle görülmeyen bir arızanın su faturasına yansıyarak bize fazladan maliyet çıkarmasıdır. Birde su akıntısı nedeniyle parke şişmesi, boya kabarması ve duvar alçı boya patlaması gibi sorunlar bize maddi açıdan zarar verir. İşin manevi boyutuna gelince su akıntısı oluştuğunda su borusu patlağı olduğunu bildiğiniz halde çözüm üretememek fena halde moralinizi bozar. Hele birde bu su komşunuza akıyorsa sorunu elden bir şey gelmediği için çözememek kendi kendinize ciddi öfke patlamaları yaşamanıza neden olur. İşte su kaçağı bu yönleriyle çok ciddi bir arızadır.

  Son 20 – 25 yılda yapılan tesisatlar plastik olarak yapılmıştır. Plastik boruda su sızıntısı cihazlarla bulunur ve tamiri demir boruya nazaran daha kolaydır. Plastik borularda patlak oluşması inşaat zamanında borunun darbe almasıyla yada ustanın makine soğukken ve boru tozluyken kaynak yapmasıyla bu nedenlerle plastik boruda kaçak oluşur.

  Demir borularda genellikle çürüme olmasından dolayı su sızıntısı başlar. Zaten demir borularda 25 – 30 yıldan önce su sızıntısı pek görülmez. Bazen çürüyen kısmın devamında ek yeri olur o kısma kadar boru değişerek sorundan kurtuluruz. Ancak bazı demir borularda çürüme yaygın olduğundan tamir edilemez. Çürümüş boru tamiri yerine böyle durumlarda borunun komple iptal edilip yeni plastik tesisat çekilmesi gerekir.

  Temiz su boruları test edildikten sonra sağlam çıkarsa gider borularında atık su kaçağı aranmaya başlanır. Kamera sistemi ile pimaş içerisinde görüntüleme yapılır. Pimaş içerisinde herhangi bir delik, kırık, ek yerlerinde tam geçmemiş bir bölüm veya conta sıyırması görülür sızıntının olabileceği anlaşılır. Her zaman gider borusunda arıza olmaz, bazen de fayans yapımında hatalar olur ve fayanslar oynadıkça aralarından zemine su çeker. Bu zemin doldukça da suyu emen beton aşağı katın tavanında sararma, lekelenme ve damlatma olarak görülür.

  Temiz su ve atık su gider borularında incelemeler yapıldığında herhangi bir arıza görülmüyorsa kalorifer tesisatında su sızıntısı olabilir. Eğer kombi sürekli su eksiltiyor ise buda bu sızıntının bir belirtisidir. Kalorifer kaçaklarında merkezi sistemde daire girişinde vana bulunması gerekir aksi takdirde test yapılıp kaçak bulunamaz. Eğer kombili daire ise zaten test yapmak mümkündür. Kombi kaçağı olarak ta biline bu sızıntılar kombiden kaynaklanmıyorsa eğer tesisat kısmı bizim uzmanlık alanımızdır.


  |
  su kaçak tespiti su kaçak tespiti su kaçak tespiti su kaçak tespiti

  SU KAÇAK TESPİTİ ANKARA HİZMET BÖLGELERİMİZ


  Su Kaçak Tespiti Çankaya | Su Kaçak Tespiti Yenimahalle | Su Kaçak Tespiti Keçiören | Su Kaçak Tespiti Batıkent | Su Kaçak Tespiti Eryaman

  Su Kaçak Tespiti Sincan | Su Kaçak Tespiti Etimesgut | Su Kaçak Tespiti Çayyolu | Su Kaçak Tespiti Ümitköy | Su Kaçak Tespiti Yaşamkent

  Su Kaçak Tespiti Dikmen | Su Kaçak Tespiti Balgat | Su Kaçak Tespiti Emek | Su Kaçak Tespiti Bahçelievler | Su Kaçak Tespiti Maltepe

  Su Kaçak Tespiti Mamak | Su Kaçak Tespiti Pursaklar | Su Kaçak Tespiti Demetevler | Su Kaçak Tespiti Ostim | Su Kaçak Tespiti İncek

  Su Kaçak Tespiti Hoşdere | Su Kaçak Tespiti Oran | Su Kaçak Tespiti Kırkkonaklar | Su Kaçak Tespiti Küçükesat | Su Kaçak Tespiti Bağlum

  Su Kaçak Tespiti Öveçler | Su Kaçak Tespiti Aktepe | Su Kaçak Tespiti Abidinpaşa | Su Kaçak Tespiti Tuzluçayır | Su Kaçak Tespiti Natoyolu